Uzdrowisko

Pierwsze uzdrowisko termalne w Polsce

Woda wydobywana z głębokości 2 km o temperaturze 68-70oC jest największym bogactwem Uniejowa. Dzięki swoim właściwościom termicznym i chemicznym jest wykorzystywana w profilaktyce i terapii wielu chorób oraz rehabilitacji. Od 2012 r. Uniejów jest pierwszym w kraju uzdrowiskiem termalnym. Jeśli zdecydujesz się na pobyt w „Cichym Zakątku”, będziesz mógł skorzystać z 20% zniżki na basen termalny (po opłaceniu opłaty uzdrowiskowej 4zł od osoby na dobę). W nowoczesnym kompleksie termalno-basenowym „Termy Uniejów” znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by poczuć się zdrowszym i silniejszym.

Baseny termalne
Przez cały rok można korzystać z atrakcji dostępnych na świeżym powietrzu, m.in. podgrzewanych basenów solankowych, basenów rekreacyjnych z masażami, wyspy z jacuzzi, „dzikiej rzeki” czy dziecięcych basenów ze zjeżdżalniami i brodzikami, bufetu wodnego.

Strefa saun i SPA
Oferuje różnorodne formy odnowy biologicznej i relaksu. Sanarium zaprasza na kąpiele w ciepłym powietrzu o temperaturze 40-60°C i wyższej wilgotności. U nas możesz także skorzystać ze zdrowotnych właściwości promieni ultrafioletowych. Z kolei wizyta w komorze śnieżnej, gdzie panuje temperatura między -5 a -13°C, zmniejszy napięcie mięśni, zwiększy odporność i przyspieszy przemianę materii.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Aktywna rekreacja
Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą spędzić czas na szlaku wodnym, rowerowym, konnym oraz pieszym, spacerując po wyznaczonych ścieżkach edukacyjnych.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Historia i zabytki
Jeśli interesuje Cię historia miasta, zwiedzaj zabytki: XIV-wieczny Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich i park zamkowy, XIV-wieczny kościół, cerkiewka, dworek szlachecki z XIX wieku, “Zagroda Młynarska” oraz rynek miasta, to miejsca, które trzeba zobaczyć.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.